http://freshcoffee.com.ua/backup/tag/ru/ Львів і кава

Львів і кава


За що львів’яни люблять каву?
     

Може за  доречність?   Бо і на самоті, і з друзями, на ділових перемовинах, і для того, щоб підбадьоритися  завжди доречна кава.
       А може за зрозумілість?  Бо «coffee» зрозуміло на всіх мовах. Як би погано ви не вчили англійську, потрапивши у  «закордон», без горнятка кави ви вже точно не залишитеся.
       А може за інтимність?   Запрошення на  каву – завжди знак доброго тону. А слова: «Може  вип'ємо кави?», – стали вже кодовою фразою для будь-якого львів’янина.
      А може за повсякденну магію? Бо  кава – як смак, який необхідно відчути в певну хвилину, щоб стрілка настрою  повернулася від «нормально» до «добре» і далі все йшло саме так, як з ранку задумалося.   Кава – як коми і крапки, розставлені в тяглости дня, щоб день видався вдалим і незабутнім.
      Бо поки  лондонці  снідають вівсянкою, парижани ласують круасанами , за «порєбріком» похмеляються «бояришником», львів’яни  п’ють ПЕРШУ КАВУ.
       Затім настає  час ДРУГОЇ  КАВИ –кава з ДРУГОМ, однакова для всіх націй і континентів .
        І  нарешті, коли  американці розливають на клавіатурі  американо, німці п'ють пиво , італійці смакують пасту, московіти «зрят в корінь» ,шукаючи   «сирмяжную правду» життя , львів’яни  насолоджуються  ТРЕТЬОЮ, найулюбленішою  кавою –маленькою філіжанкою  в затишній кав’ярні  з домашнім сирником ,штрудлем або канапкою:


А за що Ви любите каву? 


Не оплакуй ні мрій,ні згадок

Загуби своїм прикростям лік.

Щастя треба на всякий випадок,

Сили треба на цілий вік… 

Лілія.Закарпаття.    З книги відгуків «Золотий дукат»


Смакую каву, обпікаю губи,

Пливу в минуле, як в печаль.

Тебе ніколи я не забуду,

Любити буду,мій Бог,мій Маг,

Моя Печаль.  

Кінтер Віта.З книги відгуків «Золотий дукат» 


Торкаєш губами її  гіркоти

І мрієш у душу палку зазирнути,

Це зустріч в кав’ярні «Дукат золотий»…

Зустрілися двоє:  Кава і Ти…

Таке неможливо забути! 

З книги відгуків «Золотий дукат»

 

 


Відеоролік "Львівська кавярня і історія кохання"              
                    
Intermezzo в кав’ярні

  “Золотий дукат»

      Intermezzo - маленька перерва між

     великими частинами драми вашого життя


Ви наближаєтесь до кав‘ярні «Золотий Дукат», затамувавши подих , де  втаємничена вивіска і Кавовий Лев, що завмер біля входу, розділяють світ навпіл . Ви  спускаєтеся сходами , повільно занурюючись в цю непізнану країну, в країну кавових ароматів, легенд, творчих наснаг, і просто спокійної гавані для душевного спокою і насолоди.
Там за дверима, залишився той шалений, божевільний світ з мобільними дзвінками, розпеченим асфальтом чи пронизливим вітром , копицею проблем і набридливих думок, а тут розпочинається маленька перерва-intermezzo.
Бо величезна палітра ароматів від  запаху квітів, трав, меду, шоколаду, карамелі , смаженого хліба, горіхів, екзотичних фруктів, які утворюються тільки при обсмажці кави ,вже  проникає в найдальші  загогулини перевантаженого мозку ,наповнюючи насолодою всі лабіринти вашої втомленої душі .
Це постійно народжуються  і розпадаються  летучі кавові кафеолі ,які властиві  тільки  щойно народженій кави.
 Людина створили тисячі штучних ароматів, але аромат кави створити неможливо – і  не  тільки тому, що  не розкрита формула кави ,а і тому,  що  аромат  кави неможливо відтворити, бо він постійно змінюється .                           
 Це як подих вітру –спробуй його спіймати, закоркувати в пляшечку і взяти з собою!
… Не всю  палітру ароматів ви можете відчути відразу, але не переймайтесь ! – у Вас попереду неймовірна прогулянка в країну  чудесних ароматів і запахів!
Отже, ваша подорож  розпочалась… ,бо  Ви вже гортаєте шкіряну старовинну книгу –Меню Золотого Дукату:
«…Кава привезена з усіх континентів світу ,з її найвіддаленіших куточків ! Це і відомі світові бренди- унікальний Копі Лювак, ідеальна Ямайка Блю Маунтін,  екзотичні  –Гаваї Конна, Галапагос,  рідкісні - Торая Тонг, Непал, Ємен Мокка Матаррі і до недавно  мало відомі в Україні – Малаві Мапанга, Сальвадор Пакамара , Гватемала Антигуа і ,нарешті, власні ,вже відомі в Україні, купажі –Золото дукату, Мотив, Рутенія і ще багато –багато Інших неймовірних кав…»
 Всіх їх об’єднує одне - вони обсмажуються в нашій кав’ярні !
Ви скажете –Ну і що? А яка різниця, кава є кава !
А різниця величезна! Уявіть собі ,що Ви ніколи не куштували свіжого хліба, а весь час їли черствий без запаху і смаку.
Адже життя кави коротке- до 15 днів ,тому її ,щоб вона мала вигдяж живої,  бальзамують в вакуумну упаковку , душать інертними газами , омолоджують косметичною  операцією (ароматизують) і саме таку Ви змушені вживати!
А ми вам пропонуємо унікальну можливість - насолодитися свіжою, незайманою і цнотливою фрешкавою!
   Та Ви все одно розгублені ,бо як обрати оту  єдину з понад сорока найкращих кав світу?
Може це Жовтий Бурбон з витонченим солодкуватим присмаком, чи Галапагос Еквадор з екзотичним смаком мара- канського горіху, чи медово-шоколадний Мотив ,чи Чорний бурштин з терпкістю тернового вина ?!
Не сумуйте !
 Наші дегустатори ,опираючись на закони синестезії ,створили КАВОВУ КВІТКУ, і Ви ,нарешті, дізнаєтесь яка КАВА ВАША!
Бо на колір і смак - товариш не всяк!
Забудьте, що Ви вмієте читати ,не слухайте порад, подивіться на Кавову Квітку, ввімкніть свою інтуїцію і уявіть ,в ЯКОМУ КОЛЬОРІ ВИ БАЧИТЕ СМАК СВОЄЇ КАВИ –це і буде ваша кава!
А наша кавово - чоколядова подорож продовжується,
 бо Бариста  вже   чаклує з  мініатюрним порцеляновим горнятком, створюючи каву еспрессо -  палітру ароматичних речовин у вигляді розсіяної емульсії - з мільйонів олійних краплинок , бульбашок повітря ,краплин води і мікронних часточок кави, які разом утворюють  темну, прозору суспензію, вкритою товстою кремово-мигдалевою пінкою ,
 а  Ви  гортаєте далі Меню, адже це тільки початок вашого intermezzo…
…Та філіжанка Вашої фрешкави вже випита і  настав час  чоколяди –справжній гарячий шоколад виготовлений з какао бобів Кот Ді вуар, таємниці минулих століть і  секретів львівських кондитерів. Особливою популярністю користується Королівська чоколяда з горіхом і чорносливом –цей напій Богів ще в минулому столітті визнала вся Европа- його літаком в 30-х роках доставляли у Відень. Справжню млість і насолоду ви відчуєте з чоколядою «Любов і Журба», ностальгію за минулим  і  надію на майбутнє подарує чоколяда  «В криївці», солодке відчуття свободи і гіркоту зради - «Помаранчева».
      Ви відчули, що в вашу маленьку перерву (intermezzo)  не вміщаються всі бажання?
Тоді просто дозвольте собі насолодитись   кавовим напоєм «Золотий дукат» зі шматочками золото 23 карати, другові побажайте напитись «Гарячої смоли» з одним подихом пеклу ,подрузі  подаруйте «Палаюче серце», закоханим замовте чар-зілля «Червона рута»,а потім всі  загадайте бажання і ваше intermezzo в кав’ярні «Золотий дукат»  залишиться з вами назавжди !

Адже завершальною родзинкою вашого відпочинку стане кавовий годинник(Клепсидра),який зупинився. Подивіться уважно на цей годинник і Ви побачите, що він світ розділений   навпіл – одна  половинка знаходиться в нашому  світі,  а друга –  в задзеркаллі, там,  де існує інший  паралельний світ з  нашими   потаємними  мріями  і бажаннями. Варто лишень заглянути  в задзеркалля,  доторкнувшись до Клепсидри , і тоді  Ваші добрі  помисли бажання, мрії   обов’язково збудуться, а казка залишиться з Вами!
                                                                                                                               Кавово ! Чоколядово Вам !
         Автор ідеї Золотий дукат Палій Ольга


Нехай уже не нам — солодкі ягоди,
й вода з ключа, шовкова і правічна,
і дві легкі долоні, спраглі злагоди
в тремкому палі, мов на вітрі свічка,

А все ж і нам принаймні мить дарована,
але така блаженна і тонка:
Кав’ярня ця накрила нас покровами,
і час тече повільно мов, як ріка.Кавовий присмак, аромат бажання
Чоколядова посмішка в душі,

Та вогників помірне коливання
Заради цього у Дукат мерщій!

На мові Кави тут спілкується повітря...
  


Гадання на кавовій гущі –
     погляд в майбутнє з минулого?


Ми вважаємо, що гадання на кавовій гущі це далекий відгомін втрачених знань наших предків ,що зналися на езотеричних науках. Саме по собі гадання саме на кавовій гущі це лише поверхневий шар глибинної філософії, всередині якої існувала єдність магії, релігії і поезії.
Прихід християнства з його нетерпимістю до інших релігій і знань, знищив та спотворив ці знання, тож до нас дійшли лишень відголоски в вигляді примітивного гадання на кавовій гущі.
Але саме слово КАВА зберегло в собі величезну магію і силу. Адже слово «кава», має дуже давнє походження, відомий давньоіндійський мовознавець Яска пояснює значення слова КАВІ ,як той ,хто є одночасно і поет і натхненний пророк, той ,що володіє езотеричною мудрістю , що може проникнути в минуле і побачити майбутнє .
Пророк Рагведи ,багато тисяч років тому, заглянувши в майбутнє , прорік, що з’явиться КАВІ ,який врятує людство .Можна не вірити пророцтвам , але ми можемо оглянутись на історію людства і побачити дивні збіги…
…. 14-16 століття залишилось в пам’яті народів як часи мракобісся, переслідування відьом, хрестових походів. А одночасно з війнами, мракобіссям Європа потерпає від алкоголізму :вино та пиво були загальноприйнятими напоями, пивним супом годували навіть годованих дітей. Адже алкоголь дарує тимчасову ілюзію щастя та забуття, обманюючи розум , повертаючись тяжким похміллям реальності ,агресивністю, нетерпимістю до ближнього.
І раптом заявляється дивний напій-гіркий і чорний ,який приносить
надію, розум стає ясним, зникає агресивність і нетерпимість, виникає рицарське ,романтичне кохання до жінки , бароко і ренесанс в архітектурі сповнені любові і пристрасті ,музика ніжності і чуттєвості .
Людство, яке на протязі століть було зайняте війнами ,пошуком відьом , алхімією, раптом почало цікавитись Наукою, Мистецтвом , адже багато хто почав розуміти й пізніше пам'ятати ті речі, про котрі напередодні розмовляв з товаришами.

«КАВА пробуджує людство від алкогольної дрімоти до здорового глузду й працьовитості середнього класу» ,
- так казали пуританські поети Англії.

З КАВОЮ з'являється Просвітництво та ідеали Гуманізму. Після кривавої Французької революції Гуманізм поширювався і в інших країнах. Як підсумок - виникли ідеології лібералізму та егалітаризму, на яких базуються закони нинішнього світу.
І ще один дивний збіг - наприкінці Х1Х початку ХХ століття КАВА тимчасово занепадає разом зі «старим світом»- із його занепадом європейці стають агресивніші, романтичність Х1Х століття витісняє войовничість і прагматизм ХХ століття
Цікаво, що наскільки загальнопоширеним модним напоєм ставала КАВА в певному середовищі, настільки те середовище зазнавало культурних ,суспільних, етичних, економічних змін.

Таким живим цих змін підтвердженням став Львів - місто КАВИ,
духовний і культурний центр Австро-Угорщини, Польщі, а тепер України.

А от середовище, де КАВА, з якихось причин не змогла проникнути, де залишалася стара «культура» пияцтва –світ цього середовища змінювався повільно ,а то й надовго залишався на одвірках історії. …

Так ПОЧАЛО здійснюватися давнє пророцтво –Господь подарував людству КАВУ.

А чому тільки почало здійснюватися ?

Бо людство ще чекає чудесне прозріння –езотерична мудрість предків, що з минулого дивляться скрізь нас в майбутнє. А ми так ретельно вдивляємося в кавову гущу , хочемо прочитати там своє майбутнє ,забуваючи ,що справжнє диво заховане в самому напою з давньою назвою КАВА !

Автор ідеї «Золотий дукат» Палій О.